shadow

החוק הישראלי מחייב את רוכבי האופנוע להצטייד בקסדה, אבל האמת היא שאביזר ההגנה הזה הכרחי לא רק לטובת החוק – אלא בעיקר למען הבטיחות האישית שלכם. אם נהגי המכוניות מוגנים יחסית בזכות הרכב המקיף אותם מכל עבר, קסדה היא האמצעי המרכזי שעומד לרשותם של הרוכבים. עם זאת, חשוב להכיר את ההבדלים בין הקסדות השונות וחשוב עוד יותר להבין איך בוחרים את הפתרון המדויק עבורכם.

 

1 – עניין של תקציב

באופן טבעי, המחיר הוא אחד הנושאים המרכזיים שמטרידים כל רוכב אופנוע. עם זאת, כדאי לזכור שבכל הקשור לבטיחות האישית שלכם – איכות היא הנושא החשוב באמת. אז לפני שאתם יוצאים לדרך ומחפשים קסדות יד 2 (בשום פנים ואופן לא) או דווקא קסדה חדשה לחלוטין, נסו להגדיר תקציב ברור ולמדו היטב את השטח. האם התקציב שלכם מאפשר לכם לרכוש קסדה טובה, נוחה ובטיחותית יותר? שימו לב שקסדות יד שניה הן אסורות על פי חוק למכירה או שימוש חוזר מהסיבה שקסדה יכולה להיראות חדשה לחלוטים מהפן החיצוני שלה אך בחלק הפנימי שהוא החלק שתפקידו לספוג את המכה יכולים להיות הרבה ליקויים בלתי נראים. מנפילה מהיד או מהכיסא של האופנוע למשל, שלמעשה פגעה או שברה את החומר במקומות מסוימים, עד לקסדה שנשמרה מתחת לכיסא האופנוע בתנאי חום שפגעו בחומר הסופג, ועד לקסדה שהיא כבר פג תוקף. לכן בשום אופן לא רוכשים קסדה יד 2 שהייתה בשימוש. 

 

2 – עניין של מידה

בזמן הרכיבה אתם צריכים להרגיש נינוחים, ומכאן שאתם פשוט חייבים ציוד שיתאים לכם באופן ספציפי. בתור התחלה, וזה נכון בין אם תבחרו לרכוש קסדת חצי או קסדת 3/4, קסדה נפתחת או קסדה מלאה, מומלץ למדוד את הקסדה ולוודא שהיא מתאימה לראש שלכם. אם משהו לוחץ באזורים שונים במצח, הוא פשוט לא נכון עבורכם, ואם הקסדה רופפת מדי כדאי לחפש מידה שונה. זכרו שיש מספר מידות, הנקבעות על פי מידות הראש, ולכל אחד תתאים מידה אחרת.

 

3 – עניין של נוחות

כשאתם מחפשים ציוד רכיבה לאופנוע, וזה באמת לא משנה אם אתם זקוקים לקסדה, כפפות רכיבה או אביזר אחר, הנוחות היא נושא שכדאי לתת עליו את הדעת. מאחר ואתם צפויים לבלות זמן לא מבוטל על הרכב הדו-גלגלי שלכם, כדאי לחפש קסדת אופנוע במשקל קל יחסית, כדי למנוע את העומס על הצוואר וכן כדי להבטיח לכם נוחות רבה יותר. שימו לב כי קסדות קלות יותר עלולות לעלות קצת יותר, ומומלץ לבדוק האם אתם עדיין במסגרת התקציב והאם יש בכלל מקום להתגמש בכל הקשור לסכום שהקצבתם למטרה.

 

4 – עניין של אבזור

קסדה אולי נועדה בעיקר כדי להגן עלינו בזמן הרכיבה, אבל זה לא אומר שאי אפשר לשדרג אותה וליהנות מעוד כמה אביזרים שהופכים את חוויית הרכיבה לנעימה יותר. המשקף האיכותי והעמיד בפני שריטות יאפשר לכם לרכב ללא כל הפרעה, ואתם יכולים לבחור גם במשקף שמש כהה, פתרון נהדר במדינה שבה השמש עובדת שעות נוספת. בקסדות האיכותיות יותר קיים משקף שלא נשבר בשום מצב דבר מדהים ובטיחותי מאוד. גם הכנה לדיבורית יכולה להיות קריטית, שהרי בכלי הרכב הדו-גלגלית אין לנו מקום נוח לדיבורית, ושיחה בטלפון בזמן הרכיבה אסורה ומאוד לא-מומלצת בלעדיה.

ארבעת הטיפים הללו יעזרו לכם לקבל החלטות טובות הרבה יותר, רגע לפני שאתם יוצאים לעוד רכיבה מהנה, נעימה ובטוחה.

 

יועצי השירות של רשת אופנוסנטר נמצאים בסניפי ברשת ומחכים לכם, הידע והניסיון שצברנו במהלך השנים מאפשרים לנו להתאים לכל רוכב את הציוד הייעודי המותאם לו באופן אישי.

תוכלו לקיים רכישה אונליין באתר הרשת בכתובת: https://ofnocenter.co.il/ לנוחיותכם תמצאו באתר שירות לקוחות יעיל, שירותי whatsup   זמינים לכל שאלה ועניין, תמונות, מידע והסברים מקיפים. תוכלו גם ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 0549793930.